Advertisement

➡➡➡ #فرماندار_آستارا: توجه به توریسم ورزشی پویایی اقتصاد منطقه را در پی دارد ⬇ #فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: برگزاری #مسابقات #ورزشی نباید به‌ معنای ارائه خدمات یک طرفه باشد بلکه توجه به #توریسم_ورزشی می تواند پویایی #اقتصاد منطقه را در پی داشته باشد. #یونس_رنجکش در اولین جلسه شورای #ورزش و#جوانان #شهرستان_آستارا اظهار داشت: یکی از اهداف تشکیل این جلسه هم افزایی و توان افزایی دستگاه های اجرایی برای کمک به توسعه ورزش است. وی اضافه کرد: هدف اصلی ما فقط میزبانی مسابقات #ورزشی نیست بلکه باید به #گردشگری ورزشی و انتقال فرهنگ بومی منطقه توجه کنیم و در این زمینه اداره ورزش و جوانان علاوه بر استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف، باید از توان بخش خصوصی به منظور برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی در سطح استانی و بین المللی استفاده کند. #رنجکش خواستار توجه مسئولان #ورزش آستارا در کنار ورزش #قهرمانی با محوریت کشف استعدادهای برتر ، توجه به اولویت برنامه های ورزشی همگانی شد. وی با اشاره به ضرورت توسعه ورزش های همگانی در آستارا اظهار کرد: توجه به ورزش همگانی باعث تقویت سلامت عمومی و نشاط اجتماعی می شود و مسئولان اداره ورزش و هیات ورزش های همگانی آستارا باید طوری برنامه ریزی کنند تا در هر هفته، شاهد برگزاری حرکت های مختلف ورزش عمومی باشیم. وی افزود: همه ما درگیر زندگی های ماشینی شده ایم و تحرک لازم را از نظر جسمانی نداریم همین امر باعث شد انواع و اقسام بیماری‌ها را تجربه کنیم، وقتی جسم ناتوان باشد روح نیز پژمرده هست، روح پژمرده هم نمی تواند فکر کند یا ایده دهد، بنابراین نمی‌تواند در فعالیت‌های اجتماعی اثربخش باشد، پس نیازمندیم به سمت ورزشهای همگانی حرکت کنیم . رنجکش اضافه کرد: باید هر هفته #مردم را درگیر #ورزش_همگانی کنیم، این مهم باید تبدیل به عادت شود تا نشاط اجتماعی در جامعه ایجاد گردد، این #نشاط_اجتماعی در بعد اقتصادی هم اثر دارد و در این میان باید کمک کنیم تا مردم با حداقل هزینه به ورزش بپردازند. وی با اشاره به برگزاری مسابقات بین المللی #کیوکوشین #کاراته و همچنین #المپیاد ساحلی آستارا- آستارا و میزبانی از مسابقات #هندبال ساحلی قهرمانی کشور در آستارا که توسط اداره ورزش و جوانان برنامه ریزی شده است، گفت: برگزاری مسابقات ورزشی نباید به‌معنای ارائه خدمات یک طرفه به #ورزشکاران و #گردشگران باشد بلکه توسعه توریسم ورزشی باید پویایی اقتصاد منطقه را در پی داشته باشد. وی افزود: آمادگی کامل برای حمایت از رویدادهای ورزشی را داریم. ادامه در کامنت

➡➡➡ 🔴#فرماندار_آستارا : ارتقای کیفیت نان، مطالبه عمومی شهروندان است ⬇ #فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: ارتقای سطح کیفیت #نان در این شهرستان یک مطالبه عمومی است که مسوولان مربوطه باید پیگیری کنند. #یونس_رنجکش در بازدید از کارخانه #آرد بندر #آستارا افزود: #پخت_نان با کیفیت مطلوب به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از آنها تامین آرد مناسب است. وی در این بازدید که مسوولان صنعت معدن تجارت، جهاد #کشاورزی و اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی آستارا هم حضور داشتند، بر ضرورت اقدامات لازم در زمینه تامین آرد مناسب و رسیدگی به وضعیت پخت نانوایان تاکید کرد. وی ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در کارخانه آرد آستارا این مجموعه را یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی و خدماتی در شهرستان عنوان کرد و خواستار بهره مندی از ظرفیت های این کارخانه شد. وی افزود: براساس گزارشات رسیده یکی از مشکلات در کیفیت نان آستارا وجود #گندم های نامرغوب است که مسوولان جهاد کشاورزی و صنعت معدن و تجارت باید پیگیری های لازم را در این زمینه برای تامین گندم مرغوب داشته باشند. وی اضافه کرد: مردم نیاز دارند تا از نظر کیفیت برخوردار از آرد و نان مرغوب باشند و هم اکنون در بسیاری از #نانوایی ها این مرغوبیت کمتر دیده می شود. وی همچنین خواستار رفع علت های مختلف وضعیت پخت نان در نانوایی های شهرستان شد. در این #بازدید مسوولان شرکت کننده و مدیر #کارخانه آرد آستارا ضمن تاکید بر وجود ظرفیت های بالای تولیدی در این مجموعه با اشاره به تحویل گندم از مناطق مختلف به این کارخانه مشکل عمده در کیفیت آرد تولیدی را نامرغوبی گندم ها عنوان کردند و خواستار تامین گندم از مناطق تولیدی با کیفیت از سوی مسوولان مربوطه شدند و فرماندار آستارا نیز بر این امر تاکید و دستور پیگیری توسط #مسوولان شهرستانی را صادر کرد.

Advertisement

. #فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: #بهزیستی نقشی فراگیر در جامعه دارد و فعالیت هایش ارزشمند است. "#یونس_رنجکش" به مناسبت #هفته_بهزیستی در دیدار با رییس و کارکنان این اداره در آستارا افزود: این فراگیری نقش، مسوولیت هایی را هم متوجه بهزیستی می کند که اگر کمک های مردمی و حمایت های سایر بخش های حاکمیتی نباشد قادر به انجام کامل وظایف نیست. وی اظهار داشت: هرچند که اداره بهزیستی از نظر مسوولیت های سازمانی دارای وظایف مختلفی است اما این وظایف زمانی به سرانجام می رسد که مورد حمایت و پشتیبانی قرارگیرد. وی ادامه داد: همه ما در مقابل جامعه مسوولیت داریم و باید مسوولیت های اجتماعی خود را انجام دهیم و یکی از این مسوولیت ها مداخله در چالش های #اجتماعی در راستای مهار و کاهش آنها در همکاری با بهزیستی است. وی افزود: ساماندهی و برنامه ریزی در کنار ارایه خدمات مناسب به جامعه هدف و توانبخشی از جمله وظایفی است که بهزیستی بر اساس شرح وظایف سازمانی در شهرستان دارد که باید با توجه به نیازها و امکانات به آنها پاسخ دهد. وی خواستار توانمندسازی جامعه هدف با اجرای برنامه ریزی های آموزشی در سطح شهرستان آستارا شد. شهبازی رییس اداره بهزیستی #آستارا نیز در این دیدار ضمن تشکر از #فرماندار_آستارا به دلیل حمایت هایش از #جامعه هدف بهزیستی به ارایه گزارشی از خدمات این سازمان به افراد تحت پوشش و برنامه های مقابله با بحران های اجتماعی در این #شهرستان پرداخت.

#هم_اکنون 🌐حضور یونس رنجکش فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در برنامه مهتاب شبان - شبکه باران

Advertisement

. #فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا دستور پرداخت #حقوق #ناجیان_غریق دراین شهرستان را به مسؤولان مربوطه صادر کرد. #یونس_رنجکش از معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری خواست تا با توجه به مصوبات #ستاد_ساماندهی_سواحل نسبت به پیگیری ها و تاکیدات انجام گرفته در ستاد ساماندهی سواحل برای ساماندهی ناجیان #غریق در طرح های سالمسازی و مناطق خطر آفرین اقدام نماید. وی اظهار داشت: کلیه مدیران طرح های سالمسازی #دریا در #آستارا موظف به برقراری عقد قرارداد با ناجیان و پرداخت حقوق مربوطه می باشد. وی در خصوص حق الزحمه افراد مستقر در مناطق خطر آفرین نیز از اداره ورزش و جوانان و هیأت #نجات_غریق خواست تا با توجه به انعقاد قرارداد و همچنین ساعات حضور #ناجیان پیگیری های لازم را برای تامین اعتبار و پرداخت حقوق آنان از مجاری مربوطه داشته باشند. #رنجکش اضافه کرد: امسال با توجه به اهمیت استقرار و ساماندهی ناجیان #غریق در سطح شهرستان آستارا به شهرداری ها و دهیاری های این #شهرستان بر اساس ابلاغیه صادر شده مسئولیت ساماندهی #سواحل حوزه مأموریت آنها واگذار شده است. #فرماندار_آستارا افزود: پرداخت حق الزحمه ناجیان غریق حق قانونی آنان است و باید به موقع انجام شود.

. #فرماندار_آستارا با حضور در #بیمارستان جدید الاحداث شهید بهشتی این شهر از نزدیک مشکلات ایجاد شده در این بیمارستان را بررسی کرد. #یونس_رنجکش در پی انعکاس اخباری مبنی بر فروریختگی سقف های کاذب بیمارستان با حضور در محل، وضعیت آن را مورد بررسی و در تماسی با مسئولان استانداری و دانشگاه علوم پزشکی خواستار رفع این مشکل شد. در این بازدید که رییس شبکه بهداشت و درمان فرماندار آستارا را همراهی می کرد در تماس های ایجاد شده با مسئولان قول های مساعدی برای رفع هرچه سریع تر مشکل به عمل آمد. دکتر محمدی معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پشکی گیلان نیز با اعلام پیگیری موضوع از طریق شرکت پیمانکار مربوطه به فرماندار آستارا اعلام کرد گروه تاسیسات فنی را برای این منظور به #آستارا اعزام کرده است. فرماندار آستارا ضمن انتقاد از مشکلات این بیمارستان خواستار پاسخگویی هر چه سریعتر مسئولان مربوطه و رفع این مشکلات در سریع ترین زمان ممکن شد.

فرماندار آستارا:مدیران دستگاه های اجرایی از ارائه آمارهای غیرواقعی بپرهیزند _________________ #فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با اظهار گله از ارائه #آمار های غیرواقعی از سوی دستگاه های اجرایی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی از ارائه آمارهای غیرواقعی بپرهیزند چراکه ارائه آمارهای درست در تخصیص منابع به شهرستان تاثیر بسزایی دارد. #یونس_رنجکش در دومین جلسه کمیته #برنامه_ریزی شهرستان اظهار داشت: سازمان #برنامه و #بودجه استان برای تخصیص اعتبار به هر شهرستان دو شاخص جمعیت و محرومیت را در نظر می گیرد. وی افزود: به لحاظ وسعت کم، بالطبع شهرستان #آستارا از جمعیت مناسبی برخوردار نیست تا از این شاخص بهره مند شود، اما آستارا شهری #گردشگر پذیر است که گاهی جمعیت شناور آن سه یا چهار برابر جمعیت ثابت آن می شود و نیازهای جدید و بیشتری را برای ما تعریف می کند که متاسفانه در تخصیص اعتبارات این جمعیت شناور لحاظ قرار نمی گیرد. #فرماندار_آستارا با بیان اینکه چهره محروم این شهرستان می طلبد تا توجه بیشتری بدان شود، اظهار داشت: متاسفانه برخی مدیران دستگاه های اجرایی جهت حفظ جایگاه خود آمارهای #غیرواقعی به #مدیران بالادستی خود ارائه داده اند که باعث شد اکنون آمارهای برخورداری شهرستان از میانگین استان و گاهی از سرانه کشوری نیز بالاتر باشد و از دایره محرومیت خارج شود. وی تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی از ارائه آمارهای غیرواقعی بپرهیزند چراکه ارائه آمارهای درست در تخصیص منابع به شهرستان تاثیر بسزایی دارد و می تواند در توسعه و رفع مشکلات آستارا نقش آفرینی کنند. رنجکش خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی شاخص برخورداری را باید با شاخص کیفیت بسنجند و نیازهای شهرستان را بر مبنی واقعیت ها پیش بینی کنند، دستگاه های اجرایی باید تمام توان خود را بگذراند تا اعتبارات را از منابع مختلف بویژه با مداخله ادارات کل و وزارت خانه ها را در سطح ملی پیگیری کنند و سهم اعتبارات ملی را در شهرستان افزایش دهند. وی گفت: با محدودیت های اعتباری که هرساله در شهرستان بر اساس منابع تخصیصی داریم قادر به رفع کمبود ها نیستیم و این شهرستان باید به صورت ملی نیاز های آن دیده شود و از تمام ظرفیت ها نیز باید برای تغییر نگرش در تامین نیاز های شهرستان استفاده کنیم. در این جلسه هرکدام از مدیران دستگاه های اجرایی دیدگاه های خود را بر اساس نیاز های سازمانی خود ارائه کردند.

➡➡➡ 🔴#فرماندار_آستارا: بخش خصوصی برای برند سازی جاذبه های گردشگری این شهرستان اقدام کند ⬇ #فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از #بخش_خصوصی خواست تا برای #برندسازی جاذبه های #گردشگری این شهرستان اقدام کند. #یونس_رنجکش در سومین #جشنواره فرهنگی #ستاد_ساماندهی_سواحل #آستارا با محوریت #غذاهای_محلی افزود: برند سازی این جاذبه ها نقش مهمی در توسعه فعالیت های #اقتصادی و پویایی کسب و کار آستارا دارد. وی اضافه کرد: آستارا شهرستانی با موقعیت خاص و جاذبه های ویژه است که در کنار توسعه زیرساخت ها توسط دولت، بخش خصوصی نیز باید در برند سازی این جاذبه ها برای پویایی بیشتر کسب و کار شهرستان اقدام کنند. وی ادامه داد: یکی از این جاذبه ها #غذا های #محلی است که رستوران ها و مراکز خدماتی می توانند از این فرصت برای رونق اقتصادی خود استفاده کنند. وی اضافه کرد: تمام تلاش ها باید بر محوریت ظرفیت های آستارا انجام گیرد و با مدیریت واحد و خلاقیت و نوآوری این پتانسیل ها معرفی و از کنار آن شاهد تولید و اشتغال باشیم. فرماندار آستارا همچنین در بخش دیگری از سخنانش در این جشنواره ضمن تقدیر از برگزار کنندگان آن افزود: در برگزاری این جشنواره ها و در کنار برنامه های #تفریحی و سرگرمی باید تلاش شود تا #مهارت های #زندگی اجتماعی نیز آموزش داده شود. وی یکی از مزایای این جشنواره ها را که با شرکت چند هزار نفر در #ساحل آستارا برگزار می شود حضور #خانواده ها در کنار همدیگر است که خود نقش مهمی در حفظ سرمایه های اجتماعی دارد . #رنجکش تاکید کرد: باید با استفاده از این جامعه هدف زمینه های آموزش همگانی را با موضوعات مختلف فراهم کنیم و در تلاش در مسیر تحکیم خانواده ها باشیم.

. 🔴#فرماندار_آستارا: این شهرستان آمادگی میزبانی مسابقات ورزشی در سطح ملی و فراملی را دارد ⬇ #فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: این شهرستان آمادگی میزبانی مسابقات ورزشی در سطح ملی و فرا ملی را دارد. #یونس_رنجکش در دیدار مدیر کل #ورزش و#جوانان استان #گیلان و هیات همراه با وی افزود: از فعالیت های مختلف ورزشی متناسب با ظرفیت های شهرستان حمایت می کنیم و این حمایت در راستای معرفی ظرفیت های مختلف شهرستان بویژه جذب توریسم ورزشی خواهد بود. وی افزود: رویدادهای مختلف ورزشی و فرهنگی که در شهرستان انجام می شود و می تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی آستارا داشته باشد و در این زمینه در کنار خدمات دهی مناسب به عنوان میزبان مسابقات باید به اقتصاد ورزشی نیز در شهرستان توجه کرد. وی اظهار داشت: این #فرمانداری آمادگی ایجاد همگرایی های لازم برای برپایی #مسابقات و رویدادهای #ورزشی در سطح ملی و بین المللی را دارد و در این زمینه باید مدیران مربوطه در شهرستان و اداره ورزش و جوانان پیگیری های لازم را داشته باشند. وی ضمن تشکر از حضور #مسعود_رهنما #مدیرکل ورزش و جوانان گیلان و هیات همراه بویژه بهروز عباسی رئیس هیات #هندبال استان برای برگزاری مسابقات فینال هندبال کشور در این شهرستان اعلام آمادگی کرد. فرماندار آستارا همچنین با توجه به مشکلات زیرساختی در تامین امکانات ورزشی گفت: به شدت پیگیر ارتقای سطح شاخصه های ورزشی شهرستان هستیم و در این زمینه احداث #استخر شنای آستارا بسیار ضروری است و باید هرچه سریعتر این مطالبه مردم پاسخ داده شود. مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان ضمن تشکر از همکاری های صورت گرفته با فرماندار آستارا ابراز امیدواری کرد و افزود: آستارا با دارا بودن شرایط ویژه جغرافیایی می تواند پایلوت رشته های ساحلی قرار گیرد و برای تحقق این موضوع باید همت ویژه داشته باشیم. وی گفت: با حضور آقای رنجکش به عنوان فرماندار در این شهرستان شاهد تحولات خوبی با توجه به نگرش ایشان در زمینه حمایت از ورزش خواهیم بود و در استان هم آمادگی های لازم وجود دارد. وی همچنین اعلام کرد: برای سالن شنای سرپوشیده این شهرستان نیز تمهیداتی اتخاذ شده است و عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می شود.

➡ ➡ ➡ 🔴توسعه کتابخانه های مشارکتی در اولویت شهرستان قرار گیرد ⬇ #فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: توسعه #کتابخانه های مشارکتی با توجه به محدودیت های اعتباری و امکاناتی می تواند نقش مهمی در پر کردن کمبودهای شهرستان داشته باشد پس باید در اولویت برنامه ریزی ها قرار گیرد. #یونس_رنجکش در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرزی بندر #آستارا افزود: یکی از شاخصه های توسعه، افزایش #سرانه_مطالعه در شهرستان است که در این زمینه باید تلاش کنیم تا #فرهنگ_کتابخوانی و ایجاد کتابخانه های عمومی با همیاری دولت و مردم توسعه پیدا کند. وی اظهار داشت: قدمت احداث کتابخانه در آستارا به حدود یک قرن می رسد و این شایسته نیست که در تامین زیرساخت های این حوزه با مشکلات مختلف روبرو باشیم و نتوانیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم. وی ادامه داد: باید تلاش کنیم با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی و تعامل بین دستگاهی ضمن ایجاد زیرساخت های لازم در فرهنگ کتابخوانی بستر مشارکت های عمومی را نیز در این زمینه فراهم کنیم. #فرماندار_آستارا در ادامه گفت: ترویج فرهنگ #مطالعه از جمله دغدغه هایی است که بایستی متولیان فرهنگی نسبت به این امر همت کند. یونس #رنجکش با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های فرهنگی در حوزه کتابخانه های عمومی ضروری است، افزود: احداث کتابخانه عمومی در شهرک عباس آباد، بهسازی مسیر دسترسی به کتابخانه لوندویل و بهسازی محوطه کتابخانه ویرمونی شهرستان آستارا در دستور کار قرار گیرد. وی توسعه کتابخانه ها در سطح مدارس را ضروری خواند و گفت: فرهنگ مطالعه باید در مدارس #شهرستان_آستارا جدی گرفته شود و این امر سطح مهارت زندگی آنها را ارتقا خواهد داد و در این میان می توان فضاهای آموزشی را با هماهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با برخی تغییرات به صورت عمومی طراحی کرد. وی با اشاره به اینکه تاکنون به راه اندازی #کتاب خانه ها در سطح روستاها نگاه جدی نشده است، افزود: 20 کتابخانه در سطح دو هزار روستای استان #گیلان ساخته شده است و بایستی با مشارکت مردم و خیرین این آمار افزایش یابد و در آستارا نیز این ظرفیت وجود دارد. وی اظهار کرد: همچنان که #خیران به ساخت #مدارس و مساجد اقدام می کنند، شایسته است ساخت کتابخانه را هم به خصوص در سطح روستاها در دستور کار قرار دهند و با مشارکت آنان می توانیم تحول خوبی در توسعه فرهنگ کتابخوانی داشته باشیم. ادامه در کامنت

. #فرماندار_آستارا: تامین اجتماعی باید خدمات خود را برای مردم تبیین کند ⬇ #فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: #تامین_اجتماعی برای اعتماد سازی در بین مردم باید خدمات خود را برای آنان تبیین کند. #یونس_رنجکش به مناسبت #هفته_تامین_اجتماعی در دیدار با رییس و کارکنان اداره تامین اجتماعی آستارا ضمن تقدیر از تلاش ها و خدمات این اداره افزود: یکی از مشکلات و برخی نارضایتی ها از دستگاهای اجرایی عدم اگاهی مردم از مسوولیت های سازمان ها و نوع خدمات آنها است. وی اضافه کرد: تامین اجتماعی براساس مسوول های سازمانی خدمات بسیار خوبی ارایه می دهد و این خدمات در رفع نگرانی های اجتماعی بسا حایز اهمیت است که برای جامعه هدف و مخاطبین این سازمان خدمات آن باید به خوبی معرفی شود. وی اظهار داشت: صنوف و صاحبان مشاغل اگر با خدمات این سازمان و نوع تاثیر گزاری خدمات ارایه شده بیشتر آشنا باشند همکاری های آن ها برای تحت پوشش قرار دادن افراد تحت پوشش و اشتغال بیشتر می شود. وی ادامه داد: صاحبان مشاغل نباید این تصور در آنها ایجاد شود که اداره تامین اجتماعی مزاحم آنها و مانع اشتغال هایی است بلکه باید با اقدامات آموزشی و تبیین نقش حمایتی تامین اجتماعی برای کارفرمایان تمایل آنها را برای بیمه کردن اگاهانه و داوطلبانه کارگران فراهم کرد. وی تکریم ارباب رجوع بویژه کارفرمایان را یک ضرورت در تامین اجتماعی عنوان کرد و خواستار رعایت آن به عنوان حق شهروندی شد. وی افزود: تامین اجتماعی زمانی درآمده که آن هم برای خدمات دهی به افراد تحت پوشش هزینه می شود افزایش می یابد که بتواند مشتری مدارانه برخورد کند و زمینه های پوشش افراد برای بهره مندی از خدمات این سازمان را با فرهنگ سازی نهادینه کند. وی خواستار معرفی خدمات و تسهیلات حمایتی و تشویق های قانونی تامین اجتماعی با برگزاری کارگاه های آموزشی برای کارفرمایان در راستای برخورداری آنان از این خدمات شد. در ادامه این دیدار رییس و کارکنان تامین اجتماعی آستارا ضمن تشکر از فرماندار این شهرستان نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص مسایل کاری و خدمات این اداره در شهرستان ارایه کردند.

. ⚪#فرماندار_آستارا: دولت و ملت در کنار یکدیگر به سازندگی و اعتلای ایران اسلامی می اندیشند ⬇ #فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: #دولت و #ملت در کنار یکدیگر در اندیشه #سازندگی و اعتلای #ایران اسلامی هستند. #یونس_رنجکش در #مراسم تقدیر از دست اندر کاران برگزاری #انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آستارا افزود: اکنون پس از پایان رقابت های انتخاباتی و مشخص شدن نتیجه انتخابات فصل جدیدی از برنامه ریزی برای توسعه کشور آغاز شده است که باید این فرصت را غنیمت بشماریم. وی اضافه کرد: اعتماد دوباره ملت به #دولت_تدبیر_و_امید و شخص رئیس جمهور نشان دهنده حضور مردم در کنار برنامه های آقای دکتر #روحانی است و مدیران نیز باید با درک این اهمیت به برنامه ریزی بهتر برای پاسخگویی به مطالبات مردم و پیشبرد اهداف دولت بپردازند. وی اظهار داشت: در دو انتخابات گذشته مردم بر اساس برنامه های اعلامی کاندیداها به به آنان رای دادند و باید به انتخاب مردم احترام گذاشت. وی یادآور شد: در شهرستان مرزی بندر آستارا بدون هیچگونه اعمال سلیقه تنها در مسیر قانونی گام برداشته شد و تمام تلاش هیات های اجرایی اجرای قانون بود. #رنجکش ضمن تشکر از همه دست اندر کاران و مجریان و ناظران انتخابات بر ضرورت همدلی و همراهی برای پیشبرد اهداف دولت و نظام تاکید و خواستار کمک در این زمینه شد. وی افزود: مردم با حضور گسترده در پای صندوق های #رای در تحقق مطالبه مقام معظم رهبری برای مشارکت حداکثری عمل کردند و اکنون باید همه باهم در کنار هم به سازندگی ایران اسلامی به دور از رقابت های #انتخاباتی بپردازیم. فرماندار آستارا افزود: برای خدمت به مردم و حضور در عرصه های اینچنینی فضا فراهم است و جای هیچ کس تنگ نشده است و هر کس قصد کمک به دولت و خدمت به مردم را دارد به میدان بیاید. وی گفت: تمام تلاش ما باید در مسیر اهداف دولت پیش برود زیرا باید به مطالبه مردم پاسخ داد. در این جلسه فرماندار آستارا با اهدای لوح تقدیر به مجریان و ناظران انتخابات و اعضای هیات های اجرایی و خبر نگاران از آنان برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات تقدیر کرد.

. میزگرد خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دفتر بندر مرزی آستارا با موضوع صنعت گردشگری با حضور مسئولان و صاحب نظران این شهرستان برگزار شد. . یکی از تاکیدات فرماندار آستارا برگزاری میزگردهای کارشناسی توسط صاحب نظران این شهرستان است که رسانه ها بویژه ایرنا در این زمینه نقش مهمی دارند. اهمیت تکمیل زیرساخت های گردشگری، تأمین الزامات و ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری در بخش گردشگری، مهمترین موضوعاتی بود که حاضران در میزگرد ایرنا ، در کنار بازشناسایی ظرفیت های گردشگری شهرستان مرزی آستارا و هموارکردن زمینه حضور مردم در برنامه های مرتبط با توسعه گردشگری این شهرستان بر آنها تاکید کردند. گزارش کامل این میزگرد را می توانید در خبرگزاری ایرنا و در لینک زیر بخوانید: yon.ir/8Fvai #ایرنا #آستارا #یونس_رنجکش #خبرگزاری_ایرنا #گردشگری #فرماندار_آستارا #شهرستان_آستارا #گیلان #میزگرد #توسعه #رسانه #خبرگزاری

➡➡➡ #فرماندار_آستارا در دیدار با #سفیر_هند در ایران: 🔴راه آهن آستارا – آستارا یک فرصت بی نظیر در تجارت جهانی است #فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: #راه_آهن_آستارا – آستارا یک فرصت بی نظیر برای تکمیل کریدور شمال – جنوب در #تجارت بین المللی است. #یونس_رنجکش در دیدار با #سفیر کشور #هندوستان در تهران که در شهر مرزی آستارا برگزار شد، ضمن خوش آمدگویی به #سائوراب_کومار اظهار داشت: کاهش مسافت و زمان حمل و نقل کالا و بار از طریق این #راه_آهن نقش مهمی در تبادلات اقتصادی و تجاری و مقرون به صرفه بودن آن در تجارت بین المللی دارد. وی اضافه کرد: راه آهن آستارا-آستارا که به راه آهن #قزوین - #رشت#انزلی اتصال می باید از پروژه های مهمی است که #دولت #جمهوری_اسلامی به شدت به دنبال تکمیل آن است. وی افزود: تکمیل این پروژه در محدوده شهرستان مرزی بندر آستارا با همکاری جمهوری آذربایجان انجام می شود در آینده نقش مهمی در #اقتصاد جهانی خواهد داشت. وی گفت: در #شهرستان_آستارا نیز سیاست های محلی براساس سیاست های کلی دولت جمهوری اسلامی تدوین می شود و ما هم آمادگی داریم تا با توجه به موقعیت این شهرستان و وجود ظرفیت های مختلف در حوزه های اقتصادی، تجارت و گردشگری پذیرای #سرمایه_گذاران باشیم. #رنجکش همچنین در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه #ایران_و_هندوستان در زمینه تجارت و ارتباطات فرهنگی این دو کشور را نیز متذکر شد: مردمان دو کشور از نظر #زبانی و #فرهنگی نیز نزدیکی هایی با یکدیگر دارند و در طول تاریخ گذشته شاهد حضور و ارتباط شعرا و اهل هنر و ادب دو کشور بوده ایم. فرماندار آستارا به شاعر هندی زبان بیدل دهلوی اشاره کرد و افزود: برغم اینکه این شاعر اهل هند بود اما غزلیات و سبک زبانی که او در شعرفارسی داشته است در نزد شاعران ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است. وی همچنین به جاذبه های مختلف استان #گیلان و آستارا اشاره کرد و ویژگی های این استان و آستارا را از ابعاد مختلف برای سفیر هندوستان تشریح کرد. وی همچنین تاکید کرد: روابط اقتصادی ، تجاری و فرهنگی نقش مهمی در نزدیکی دولت و ملت دارد و امیدواریم با ارتباطات تاریخی خوبی که بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و هندوستان وجود دارد شاهد توسعه روابط بهتر در عرصه بین المللی باشیم. ادامه در کامنت

. #فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: برای ساماندهی فضای کسب و کار و #اقتصادی این شهرستان باید #تیم_اقتصادی آن هماهنگ باشند. #یونس_رنجکش در دیدار با اعضای هیات امنای #بازارچه_ساحلی_آستارا افزود: تمامی بخش های اقتصادی این شهرستان باید بر اساس برنامه ای مشخص در پویایی فضای کسب و کار و اقتصادی آستارا عمل کنند. وی اضافه کرد: هیات امنای #بازارچه_ساحلی باید با ارائه برنامه های عملیاتی برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان مشکلات این بازارچه را شناسایی و در هماهنگی بین دستگاه های اجرایی مرتبط آن را برطرف نماید. وی ادامه داد: براساس شرح وظایف اساسنامه هیات امنا بسیاری از خدمات و ساماندهی #بازارچه ساحلی بر عهده این هیات است که باید با هماهنگی سایر واحدهای #صنفی انجام شود. وی گفت: بازار چه ساحلی قلب تپنده #اقتصاد شهرستان است اما باید به روز باشد و خدمات مناسب در آن ارائه شود و متناسب با شرایط روز باید روش ها ی مدیریتی آن تغییر کند. #فرماندار_آستارا ایجاد سامانه واحد های صنفی در بازارچه ساحلی را یک ضرورت دانست که باید برای ساماندهی فعالیت ها انجام شود. #رنجکش اظهار داشت: بازار باید متناسب با نیاز مشتریان تنظیم شود و بازارچه ساحلی نیز باید متناسب با شرایط شهرستان و جاذبه های گردشگری آن برنامه ریزی کند. وی یادآور شد: این بازارچه از ابعاد مختلف برای شهرستان دارای اهمیت است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده و با اقدامات پیشگیرانه تهدیدات این حوزه را نیز برطرف کنند. در این جلسه که رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف حضور داشتند هرکدام از حاضرین در خصوص مسائل بازار سخنانی ایراد و بر ضرورت تغییرات اساسی در روش ها و بهسازی محیط بازارچه تاکید کردند.

. #فرماندار_آستارا : جامعه، قدرت تنظیم هنجارهای اجتماعی را دارد ⬇ #فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت : #جامعه، خود قدرت تنظیم‌ هنجارهای #اجتماعی را دارد و می تواند عامل مهمی در پیشگیری از هنجارشکنی ها داشته باشد. #یونس_رنجکش در حاشیه برگزاری #کنسرت #موسیقی #رضا_صادقی در این شهرستان افزود: برای مقابله با هنجارشکنی نمی توانیم فضاهای مورد نیاز جامعه را ببندیم، بلکه کنترل فضای اجتماعی را باید با حضور مردم اداره کنیم. وی اظهار داشت: #کنسرت_موسیقی یکی از نیازهای روحی جامعه است که با توجه به قوانین و مجاری قانونی برای برگزاری آن باید بتوانیم از این فرصت در تولید #نشاط_اجتماعی استفاده کنیم. وی اضافه کرد: مطمئنا هر جا هنجارشکنی هایی برای زیر سوال بردن ارزش های دینی و اجتماعی وجود داشته باشد، خود #مردم در مقابل آن واکنش نشان خواهند داد و ما همانگونه که در عرصه های مختلف به مردم اعتماد می کنیم، در حوزه های اجتماعی هم باید این اعتماد وجود داشته باشد. وی اضافه کرد: دولت #روحانی یک دولت با رویکرد اجتماعی است که وجود نشاط در جامعه از اولویت های تعیین شده آن است که بارها بر آن تاکید شده است. فرماندار آستارا گفت: ما برای پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی باید به سمت حرکت های #فرهنگی پیش برویم و کارکردهای فرهنگی را بر اساس ضوابط و قوانین با در نظر گرفتن مقتضیات زمان و مکان و دغدغه های دلسوزان جامعه نهادینه کنیم. #رنجکش افزود: کوتاهی های یک مدیر در یک حوزه اجرایی را که موجب بروز برخی مشکلات می کند نباید به پای سیاست های کلی نوشت بلکه باید در پیروی از سیاست های کلی و حرکت نظام مند بتوانیم از همه ظرفیت های بویژه هنرمندان و مخاطبین هنر در اصلاح جامعه و هدف گذاری بر روی آموزه ها و توانمندسازی جامعه استفاده کنیم. وی یادآور شد: آستارا شهرستانی خاص و مرزی است و باید تلاش کنیم تا در کنار جاذبه های مختلفی که در این شهرستان وجود دارد، از اقتصادهنر و ظرفیت #هنرمندان آن در #توسعه این شهرستان نیز بهره مند شویم.