Advertisement

. فرماندار آستارا: امنیت امروز کشور و جامعه مدیون جانفشانی شهدا است ______________ فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: امنیت امروز کشور و جامعه مدیون جانفشانی شهدای گرانقدر است. #یونس_رنجکش به مناسبت سالروز آزاد سازی #خرمشهر در دیدار با همسر و فرزند شهید محبوب محب الهی از شهدای عملیات آزاد سازی خرمشهر افزود: رشادت ها و ایثار گری های شهدای عزیز و خانواده آنان هیچگاه از ذهن ملت ایران پاک نمی شود و ملت همواره خود را مدیون این عزیزان می داند. وی اظهار داشت: شهيدان گرانقدر جان خود را در راه اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی اهدا نمودند تا عزت و اقتدار ایران در دنیا حفظ شود، خانواده های سرافراز این عزیزان به خصوص شهداء و ایثارگران آزادسازی خرمشهر نیز با مجاهدت ها و رشادت های خود ایران را مدیون صبر و استقامت خود کرده اند. وی افزود: دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و تلاش برای رفع مشکلات آنها از اهم وظایف ماست و این دیدارها برای مسئولان روحیه بخش و موجب پشتگرمی، تلاش و فعالیت بیشتر است. گفتنی است شهید محب اللهی سوم خرداد سال 1361 در عملیات بیت المقدس در حماسه آزادسازی خرمشهر حضور داشت و به درجه رفیع شهادت نایل گردید.

. در بازدید سرزده فرماندار از مرکز قرنطینه گمرک آستارا عنوان شد: تاکید بر ارائه خدمات مناسب به تجار و حفظ اعتبار کشور در بازار های جهانی _____________ فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا بر ارائه خدمات مناسب به تجار در #گمرک و در نظر گرفتن اعتبار کشور در بازارهای جهانی تاکید کرد. #یونس_رنجکش در بازدید سرزده از مرکز قرنطینه نباتی مستقر در گمرک آستارا افزود: در کنار ارائه خدمات مناسب و مطلوب به تجار می بایست دقت لازم در صادرات کالا بویژه محصولات کشاورزی از کشور به خارج بعمل آید. وی اضافه کرد: این دقت نظر نقش مهمی در اعتباربخشی به کشور در بازارهای جهانی دارد و موجب ایجاد اعتبار ملی و نفوذ در حوزه بازار نیاز کشور های دیگر خواهد شد. وی یادآور شد: کالاهای صادر شده از ایران به سایر کشورها در واقع سفیران اقتصادی هستند که می توانند موجب کسب اعتبار و جایگاه کشور در خارج از مرزها شوند. وی اظهار داشت: تجار ایران با صدور کالاهای استاندار ودارای کیفیت مناسب نقش مهمی در اعتبار بخشی به کشور در مجامع بین المللی و بازارهای جهانی دارند که باید در این زمینه دقت های لازم بعمل آید . فرماندار آستارا ضمن بازدید از بخش های مختلف قرنطینه نباتی مستقر در گمرک آستارا و گفتگو با مسؤولان و کارکنان آن اضافه کرد: دقت نظر، سرعت عمل و برنامه ریزی مناسب برای خدمات مطلوب به تجار و جلب رضایتمندی آنان نقش مهمی در صادرات کشورمان دارد. رنجکش افزود: نباید منافع ملی را فدای درخواست ها و مطالبات فردی کرد زیرا نقشی که شما در این قرنطینه دارید به حیثیت و اعتبار ملی گره خورده است و باید به دقت به وظایف خود عمل کنید.

. فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: اعضای شورای اسلامی شهر باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که شهر به سمت توسعه پایدار پیش برود. #یونس_رنجکش طی دیدارهایی جداگانه با اعضای جدید #شورا ی اسلامی شهر آستارا اظهار داشت: مردم انتظار دارند در شهر #نشاط_اجتماعی ایجاد شود از همین رو اعضای جدید شورا باید برای این کار برنامه ریزی کنند تا کالبد شهر تغییر پیدا کند. وی افزود: خوشبختانه غالب اعضای جدید شورا اسلامی شهر استارا جوان هستند و از نظر نگرش سیاسی همسویند، بنابراین تلاش کنند تا به لحاظ اجتماعی نیز همسو شوند و فضای #اجتماعی را در دست خود بگیرند. وی با یادآوری این نکته که #انتخابات دیگر تمام شده است، ادامه داد: ما تلاش کردیم بر اساس چارچوب قانون تایید صلاحیت ها را انجام دهیم و سلیقه های خود را اعمال نکنیم تا بگذاریم مردم تصمیم بگیرند چه کسی برنامه دارد و برای توسعه شهر مناسب است و چه کسی بی برنامه هست و برای شهر مناسب نیست. وی گفت: در سطح کلان نیز مردم نگاه دولت تدبیر و امید را پسندیدند، نگاهی که یکی از اهدافش ایجاد نشاط اجتماعی است و هزینه های زیادی برای آن پرداخت شده است البته نشاط اجتماعی فقط این نیست که بخندیم و شادی کنیم، شاید یکی با صوت قران حال خوشی پیدا کند، یکی با موزیک، یکی هم با ورزش، هرکس به نوعی شاد می شود؛ در یکی دو دهه پیش هم جوانان با رفتن به جبهه روحیه می گرفتند و شهادت ایده آل شان بود. وی تاکید بر اینکه " کسی از جوانان دوره جنگ نپرسید که شما اصولگرایید یا اصلاح طلب؟" اظهار داشت: انها برای حفظ ارزش ها رفتند ارزش هایی که در راس آنها احترام به قانون و پرچم بود و ارزش هایی که ایجاد نشاط اجتماعی را در سرلوحه خود داشت. وی به اعضای جدید توصیه کرد: برای رسیدن به ایده آل ها گام به گام جلو بروید و از شتاب بپرهیزید چراکه ممکن است آسیب ببینید و منافع عمومی را در نظر بگیرید چراکه اگر منافع عمومی تامین شود منافع شخصی نیز تامین خواهد شد، تلاش کنید از تجربیات پیشکسوت های این عرصه استفاده کنید، بنیادگرایی را کنار بگذارید شورا محل ریش سفیدی نیست محل تولید برنامه هست اجازه دهید پروژه های نیمه تمام کامل شود شهر باید به سمت تولید درآمدهای پایدار پیش برود و در این راه از با تجربه ها که سرمایه های این شهرند استفاده کنید.

Advertisement

. حضور در جشن مشارکت صد درصدی و پیروزی دکتر روحانی در شهرستان مرزی بندر آستارا ___________ فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در جشن پیروزی دکتر حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور یافت. یونس رنجکش به همراه معاونان و بخشداران خود در این مراسم که با حضور انبوه جمعیتی از جوانان و زنان در مجموعه ورزشی انقلاب آستارا برگزار شد حضور یافت. در این مراسم برنامه های شاد و متنوعی از سوی ستادهای تبلیغاتی انتخاباتی دکتر روحانی در آستارا ترتیب داده شده بود که فضای شاد و دلنشینی برای مردم فراهم کرد. گفتنی است در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان مرزی بندر آستارا، یکصد درصد مردم مشارکت داشته و با رای 74 درصدی خود به حسن روحانی یکی از شهرهایی در گیلان لقب گرفتند که بیشترین درصد رای دهنده به رییس جمهور را داشتند. #یونس_رنجکش #آستارا #روحانی

. فرماندار آستارا: نباید مردم را فراموش کرد و باید به مطالبات آنان پاسخ داد __________ فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا ضمن قدر دانی از حضور حداکثری مردم در انتخابات و ایجاد فرصت تکرار دولت تدبیر و امید گفت: نباید مردم را فراموش کرد و می بایست به مطالبات آنان پاسخ داد. #یونس_رنجکش در دیدار با جمعی از اعضا و فعالان ستاد انتخاباتی دکتر #روحانی در آستارا اظهار داشت: مردم به تفکر و اندیشه اعتدال و میانه روی که نماد آن دکتر روحانی بود رای دادند و این تفکر با زحماتی که در طول این چهار سال کشیده شد در جامعه نفوذ پیدا کرد. وی ادامه داد: یکی از رموز موفقیت دکتر روحانی در #انتخابات ریاست جمهوری مشارکت حداکثری و جلب اعتماد مردم بود بنابراین باید تلاش کنیم مردم با صندوق های رای قهر نکنند تا تفکر و اندیشه تولید شده و مورد اعتماد مردم همیشه در جامعه باقی بماند. وی افزود: باید زیرساخت های توسعه را برای مردمی که برغم مشکلات اقتصادی به شعار افزایش یارانه رای منفی داده اند فراهم کرد تا چهار سال بعد نیز مردم را در کنار این اندیشه توسعه محور داشته باشیم. فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به این که اعتماد دوباره به دکتر روحانی اعتماد به یک خط فکر و روش در اداره کشور است و اظهار امیدواری کرد: با توجه به این نگاه با بستر سازی های لازم چشم انداز بهتری برای آینده ترسیم شود. وی با تاکید برایجاد انسجام نیروهای هم فکر در جامعه گفت: همه شهروندان باید به این مهم توجه داشته باشند و این رویه و نشاط اجتماعی تنها در سایه وحدت و یک دلی و یک رنگی ایجاد خواهد شد. وی همچنین ضمن تبریک پیروزی دکتر روحانی و رویکرد دوباره مردم به دولت تدبیر و امید از تمامی افرادی که در ایجاد و بستر سازی این گفتمان در جامعه تلاش داشته اند تقدیر کرد و از آنان خواست تا از این پس نیز در صیانت ازاین تفکر و گفتمان همت گمارند. وی یادآور شد: یکی از روش های گسترش این تفکر برنامه ریزی و انسجام و فرهنگ سازی است که می بایست در قالب تشکل های اجتماعی با رویرکرد برنامه محور و توجه به مطالبات مردم نهادینه شود. در ادامه هر یک از اعضا و فعالان ستاد تبلیغات انتخاباتی دکتر روحانی در آستارا به بیان نقطه نظرات خود در خصوص این پیروزی و برگزاری جشن در شهر های آستارا و لوندویل پرداختند.

Advertisement

. 236عضو اصلی و علی البدل شوراهای اسلامی روستایی آستارا انتخاب شدند ___________ فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا از انتخاب 236 عضو اصلی و علی البدل شوراهای اسلامی روستاهای این شهرستان خبر داد. #یونس_رنجکش افزود:در پنجمین دوره #انتخابات #شوراهای اسلامی در آستارا از مجموع 303 داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی در بخش مرکزی و لوندویل 148 عضو اصلی و 96 عضو علی البدل 44 روستا از سوی مردم انتخاب شدند. وی اضافه کرد:در این شهرستان 31 روستا در بخش مرکزی وجود دارد که تعداد روستاهای پنج نفره آن پنج روستا و تعداد روستاهای 3 نفره آن 26 روستا می باشد. به گفته وی در بخش #لوندویل تعداد شوراهای 5 نفره 3 روستا و تعداد روستاهای 3 نفره 10 روستا می باشد. وی با اشاره به مشارکت 100 درصدی مردم آستارا در انتخابات اظهار داشت:روستاییان نقش پررنگی در این مشارکت داشتند که باید از آنان به دلیل خلق این مشارکت حداکثری تشکر کرد.

. به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر؛ صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و ادای احترام به شهدا با حضور فرماندار آستارا برگزار شد _____________ به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی #خرمشهر، صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی با حضور فرماندار در شهرستان مرزی بندر #آستارا برگزار شد. در این مراسم که امام جمعه و اعضای شورا و جمعی از فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس حضور داشتند با اجرای احترامات نظامی یاد و خاطره دلیرمردان هشت سال دفاع مقدس و عملیات آزادسازی خرمشهر گرامی داشته شد. اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی فرماندار آستارا به رزمندگان آزادسازی خرمشهر و همچنین شرکت در گلزار شهدا آستارا و ادای احترام به مقام والای این عزیزان از دیگر برنامه های روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در آستارا بود.

➡➡➡➡ به روایت تصویر؛ سفر یک روزه استاندارگیلان به بندر آستارا و افتتاح پروژه های این شهرستان پی نوشت: این پست حاوی 10 عکس می باشد که با حرکت صفحه می توانید کلیه تصاویر را مشاهده کنید. روزسه شنبه با حضور استاندار گیلان، 11 طرح عمرانی و گردشگری در این شهرستان به بهره برداری رسید. از مجموع 11 طرح، 9 طرح با مشارکت بخش خصوصی در حوزه گردشگری اجرا و تکمیل شده است. #آستارا #شهرستان_آستارا #گیلان #یونس_رنجکش #استان_گیلان #پروژه #افتتاح

. فرماندار آستارا خواستار توسعه خدمات در بخش زیر ساخت های این شهرستان شد ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا خواستار توسعه خدمات و تکمیل زیرساخت های توسعه در این شهرستان شد. #یونس_رنجکش در آیین های بهره برداری از 11 طرح عمرانی و خدماتی و همایش گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، سرمایه گذاران و تولید و اشتغال در آستارا افزود: این شهرستان برخوردار از ظرفیت های بسیاری در حوزه خدمات گردشگری و تجاری است که توجه به زیرساخت های این حوزه ها نقش مهمی در تحولات اقتصادی، تجاری و توسعه منطقه دارد. وی در این آیین ها که با حضور استاندار گیلان برگزار شد ضمن خیر مقدم به دکتر نجفی افزود: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شاهد توجه ویژه به شهرستان آستارا بودیم که در این توجه و نگاه خاص درایت و تدبیر استاندار قابل تحسین است. وی با اشاره به 15 سفر استاندار #گیلان به شهرستان مرزی آستارا در زمان مسؤلیت ایشان افزود: این حضور نشان دهنده پی گیری های شخص استاندار به عنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید در رفع مشکلات شهرستان و پی بردن به اهمیت استراتژیک آستارا در منطقه و بهره مندی از ظرفیت های این شهرستان در توسعه ملی دارد. فرماندار آستارا با تاکید بر رفع برخی نگرانی ها در ارائه خدمات عمومی به مردم یادآور شد:عدم وجود برخی زیرساخت ها و نبود متخصص در حوزه های مختلف بویژه پزشکان متخصص در حوزه درمان مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است که از استاندار محترم درخواست دستور ویژه در این زمینه برای تحرک بخشیدن بیشتر به خدمات بهداشت و درمان در آستارا را داریم. وی همچنین با اشاره به اینکه از مجموع بیش از 28 میلیارد تومان پروژه افتتاحیه با حضور استاندار گیلان در آستارا بیش از 24 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و آن هم بدون دریافت تسهیلات بانکی در بخش گردشگری هزینه شده است خواستار توجه جدی در پرداخت تسهیلات کم بهره توسط بانک ها به کار آفرینان منطقه شد. رنجکش در ادامه با تاکید بر نقش کار آفرینان آستارایی در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال وتولید در کشور و استان و شهرستان افزود: با بررسی های آماری توسط بیش از 20 سرمایه گذار و کار آفرین نمونه شهرستان که امروز نیز از آنان تقدیر می شود بیش از 370 میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهرستان صورت گرفته است که از این طریق برای یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده است. ادامه در کامنت

. 🔴 11 طرح عمرانی در آستارا با حضور استاندار گیلان افتتاح می شود _______________ فرماندار #آستارا گفت: فردا (سه شنبه) با حضور استاندار #گیلان، 11 طرح عمرانی و گردشگری در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید. #یونس_رنجکش روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع 11 طرح، 9 طرح با مشارکت بخش خصوصی در حوزه گردشگری اجرا و تکمیل شده است. وی با اشاره به اینکه دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی به ویژه در حوزه گردشگری حمایت می کند، اظهار کرد: شهرستان آستارا از قابلیت های زیادی در حوزه گردشگری برخوردار است و سرمایه گذاری در این بخش، زمینه اشتغال جوانان منطقه را فراهم خواهد کرد. وی ادامه داد: با وارد عمل کردن بخش خصوصی و سرمایه گذاری در زمینه گردشگری، می توان به رونق اقتصادی منطقه کمک کرد و این روند در #شهرستان_آستارا تقویت خواهد شد.

. تاکید فرماندار آستارا بر ضرورت برپایی باشکوه آیین های بزرگداشت سالگرد ارتحال امام حضرت امام خمینی (ره) _____________ فرماندار شهرستان مرزی بندر استارا بر ضرورت برپایی باشکوه آیین های بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و پاسداشت قیام 15 خرداد در این شهرستان تاکید کرد. يونس رنجكش در اولین جلسه هماهنگي ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خميني (ره) اظهار داشت: برگزاری آیین های بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) باید با حضور گسترده مردم همراه باشد و در این برنامه ریزی ها مردم مشارکت داشته و کار ما به مردم واگذار شود. وی اظهار داشت: کمیته های چندگانه این ستاد باید تلاش کنند تا با در نظر گرفتن ظرفیت های مردمی و استفاده از دیدگاه های صاحب نظران با طراحی برنامه های متنوع نسبت به تبیین اندیشه های حضرت امام بکوشند . وی افزود: بهره مندی از خلاقیت و نوآوری در برنامه ریزی ها و استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی و جامعه فرهنگی و هنری با استفاده از سخنرانان می تواند نقش مهمی در چگونگی انتقال مفاهیم و تبیین درخور شان اندیشه های امام راحل داشته باشد. وی افزود: امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی شخصیتی فراملی است که دنیا می بایست با افکار و اندیشه های ایشان آشنایی کامل داشته باشد و این اندیشه ها اگر به خوبی در دنیا معرفی شود حتما در دنیای امروز برغم تغییر نسل ها مورد استقبال قرار خواهد گرفت همانگونه که تا به امروز اندیشه های امام در دنیا پیروان خود را داشته است. وی اضافه کرد: شهرستان مرزی بندر آستارا به دلیل شرایط خاص و مرزی که دارد برگزاری مراسم های باشکوه با ایده های خلاقانه در تبیین دیدگاه های حضرت امام و اهمیت قیام 15 خرداد می تواند بازتاب های فرا استانی و ملی داشته باشد. وی یادآور شد: همه باید تلاش کنیم تا این بزرگداشت ها با توجه به اهمیت آنها و اهدافی که ترسیم شده است با شکوه هر چه بهتر برگزار و اثرات آن در جامعه منتقل شود. رنجكش تاکید كرد: حضرت امام حق بزرگي به گردن ملت ايران دارد و بايد تلاش كنيم تا اهداف و چهره امام براي نسلي كه ايشان را در زمان حياتشان درك نكرده اند بازتعريف و بازشناسي شود. وی ضمن تشكر از مسئولان دستگاه های اجرایی در خصوص ارائه برنامه هاي اين ايام بر ضرورت خدمات دهي مناسب به مردم و بسترسازي براي حضور با شكوه مردمي در مراسم هاي سوگواري حضرت امام (ره) تاكيد كرد. ادامه در کامنت

. فرماندار آستارا: باید فصل جدیدی را در توسعه منطقه آغاز کنیم _______________ فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا گفت: #انتخابات به پایان رسیده و رییس جمهور مورد اعتماد مردم انتخاب شده است و در این میان باید با بهره مندی از این مشارکت ملی فصل جدیدی را در توسعه منطقه آغاز کنیم. #یونس_رنجکش در دیدار با مسئولین و فعالان ستادهای تبلیغاتی دکتر روحانی، در شهرستان آستارا ضمن تبریک مشارکت حداکثری مردم اظهار داشت: مردم برنامه ها و شعارهای کاندیداهای ریاست جمهوری را به دقت بررسی کردند و در نهایت نگاه برنامه محور دکتر روحانی مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفت و با رای بالایی که به ایشان دادند، نشان دادند همان مسیر این بار با پشتوانه قوی تر مردمی باید ادامه یابد. وی با تبریک مجدد انتخاب دکتر #روحانی به عنوان رییس جمهوری ایران اسلامی، اظهار امیدواری کرد: همان رفتار و منش دولت یازدهم در شهرستان آستارا با خیر و برکت و مشارکت بیشتری در دولت دوازدهم دنبال خواهد شد و همه فعالان حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید در مسیر اهداف دولت مشارکت و همکاری داشته باشند. وی افزود: اگرچه ستادهای مختلفی در حمایت از دکتر روحانی در آستارا وجود داشت اما فصل مشترک همه آنها انتقال درست نگاه دولت روحانی به مردم بود و همین امر باعث پیروزی بزرگ ملت ایران گردید. وی اظهار داشت: همه ما باید بتوانیم از ظرفیت تولید شده که پشتوانه مردم برای دولت تدبیر و امید است بهره وری درست در مسیر برنامه ریزی برای توسعه کشور، استان و آستارا داشته باشیم. رنجکش ضمن تشکر از ستادهای کاندیداهای رقیب گفت: گرم نگه داشتن تنور انتخابات تنها با حضور رقیب امکانپذیر است و این مشارکت حداکثری را باید بواسطه تلاش های رقیب برای حضور در صحنه نیز دانست، اکنون نوبت طرف پیروز هست تا با جذب رقیب از پتانسیل آنها برای آبادنی منطقه بهره گیرد. وی ادامه داد: فصل رقابت تمام شده است و اکنون باید با ایجاد فضای رقابت در اندیشه توسعه ایران اسلامی باشیم. وی خطاب به مسئولین ستادهای انتخباباتی دکتر روحانی گفت: مردم به نگاه رییس جمهور و به برنامه های ایشان رای دادند پس باید با اتحاد و انسجام بیشتر بدنبال تداوم و بهره گیری از ظرفیت تولید شده این نگاه برای توسعه شهرستان آستارا باشیم. ادامه در کامنت

. پیام مشترک مسؤولان #آستارا در تشکر از حضور مردم در انتخابات ______________ ایران اسلامی 29 اردیبهشت ماه صحنه دیگری بود از جشن ملی همبستگی که برگ زرین دیگری بر صفحات تاریخ انقلاب اسلامی اضافه کرد. بدون شک حماسه حضور و مشارکت حداکثری مردم عزیز کشورمان در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا که در پاسخ به مطالبه مقام معظم رهبری در مسیر رشد و بالندگی ایران اسلامی شکل گرفت نشان از فرهیختگی و دور اندیشی جامعه کشورمان داشت که در هیچ کجای دنیا نمی توان نمونه آن را جستجو کرد. اینک ضمن تقدیر و تشکر از این حماسه حضور، پیروزی جناب آقای دکتر حسن روحانی را در کسب اعتماد دوباره مردم برای تداوم اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید و همچنین اعضای منتخب شوراهای اسلامی شهر و روستا را تبریک گفته و ازسایر داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و هواداران آنان که با احساس تکلیف سیاسی و اجتماعی در عرصه رقابت ها حضور یافتند سپاسگزار می باشیم. مردم عزیز شهرستان مرزی بندر آستارا همانگونه که مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم ضمن تبریک این حماسه تاریخی بر ملت ایران آن را پشتوانه ای برای اقتدار نظام و کشور تفسیر نمودند به پاس این حضور گسترده و هوشمندانه شما بر خود وظیفه می دانیم سپاسگزارتان باشیم و مراتب تشکر و قدر دانی خود را به عنوان خدمتگزارتان در این شهرستان اعلام می داریم و در این میان ضمن تقدیر و تشکر از کلیه عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی و امنیتی که با تمام توان در مسیر تحقق انتخاباتی آزاد، رقابتی و با امنیت و نظم تلاش صادقانه داشته اند، امید است دست در دست هم دهیم و با تبدیل رقابت ها به رفاقت ها از این بستر تولید شده در همگرایی ملت بزرگ ایران در اندیشه سازندگی ایران اسلامی و استان و شهرستانمان باشیم. کاظم حافظ نیا ولی داداشی یونس رنجکش امام جمعه شهرستان بندر آستارا نماینده مردم شهرستان بندرآستارا در مجلس شورای اسلامی فرماندار شهرستان بندرآستارا

. اعضای شورای اسلامی شهرهای آستارا و لوندیل مشخص شدند ____________ فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا از مشخص شدن اعضای شورای اسلامی شهرهای آستارا و لوندیل خبر داد. #یونس_رنجکش در جلسه مشترک هیات های اجرایی و نظارت #شورا های اسلامی شهرستان آستارا افزود: بر اساس شمارش آرا در شهر آستارا به ترتیب عرفان جامبر با 4959 رای، شهرام دولت ترک پور با 4536 رای، فرهاد محسنی با 4315 رای، میثم الوان پور با 4028 رای، سروش وظیفه با 3855 رای، حامد نصرت اللهی با 3693 رای و عادل نیرودل با 3673 رای حائز اکثریت آرا شدند و به عنوان اعضای اصلی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر آستارا انتخاب گردیدند. وی اضافه کرد: فرهاد قنایی با 3645 رای، حسین محبوب مقدم با 3553 رای، فریبا طالعی با 2938 رای، بهمن پریان 2826 رای و فاضل تعلیمیان با 2794 رای به عنوان اعضای علی البدل این شورا انتخاب شدند. وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم در انتخابات باشکوه 29 اردیبهشت ماه و تحقق مطالبه مقام معظم رهبری این پشتوانه مردمی را فرصتی برای آستارا در مسیر توسعه شهرستان عنوان کرد و افزود: امیدواریم که منتخبین مردم در شوراهای اسلامی با برنامه ریزی در این مسیر حر کت کنند وی اظهار داشت: خوشبختانه از بین داوطلبان انتخابات که 100 درصد آنان از سوی هیات های اجرایی و نظارت تایید صلاحیت شده بودند شاهد فضای رقابتی بودیم و همچنین در این انتخابات 100 درصد واجدین شرایط در شهرستان آستارا نیز در انتخابات مشارکت داشته اند که بسیار کم نظیر بود. وی همچنین اضافه کرد: برای اولین بار شهر آستارا جزو پنج شهری در استان گیلان بود که انتخابات شورای اسلامی در آن به صورت الکترونیکی برگزار شد. به گفته رنجکش، در شهر لوندویل نیز شهرام حیایی با 1670رای، داریوش کرم زاده با 1650رای، صمد ظفرخواه با 1506رای، مجید لطافتی با 1399رای و آصف زیدی با 1274رای حائز اکثریت آرا شدند و به عنوان اعضای اصلی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لوندویل انتخاب گردیدند و عهدیه تنومندیان با 1237 رای، جبرئیل سلیمان پور با 1178 رای، معراج نجاتی 1083رای، مهرداد غنی پوری با 1023 رای و جعفر عزیزنیا با 948 رای نیز به عنوان اعضای علی البدل این شورا انتخاب شدند. وی افزود: در صورت وجود اعتراض توسط داوطالبان آنان می توانند در مهلت قانونی شکایت خود را به فرمانداری اعلام نمایند.

. صد درصد واجدین شرایط در آستارا در انتخابات شرکت کردند ____________________ فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: صد درصد واجدین شرایط در #آستارا در انتخابات این شهرستان شرکت کردند. #یونس_رنجکش در جلسه مشترک هیات اجرایی و هیات نظارت دوازدهمین دوره #انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان آستارا اظهار داشت: تعداد شرکت کنندگان در این انتخابات بیش از 61 هزار نفر بوده است که این تعداد با واجدین شرایط شرکت در انتخابات آستارا برابری می کند. وی ضمن قدردانی از مردم شهرستان مرزی بندر آستارا بخاطر حضور گسترده در این انتخابات یادآور شد: این مشارکت حداکثری ضمن اینکه پاسخی به مطالبه مقام معظم رهبری بود از سوی دیگر پشتوانه بسیار عظیمی برای دولت و کارگزاران آن در مسیر برنامه ریزی و خدمت رسانی در کشور، استان و این شهرستان خواهد بود. فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا اضافه کرد: در این انتخابات از بین نامزدهای ریاست جمهوری آقای دکتر #روحانی با بیش از 74 درصد آرای ماخوذه بیشترین درصد آرای مردم شهرستان را به خود اختصای داد که نشان دهنده رویکرد مردم آستارا نسبت به برنامه ها و اهداف دولت در مسیر توسعه کشور و مهر تاییدی بر ادامه روش های اعتدالی دولت تدبیر و امید در مدیریت کشور است. وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت تولید شده در پشتیبانی از اهداف نظام و برنامه های دولت که در مسیر همان اهداف نظام ترسیم شده است به خدمات مطلوب به مردم بپردازیم. وی ضمن تشکر از همه اعضای هیات های اجرایی و نظارت، مجریان انتخابات، حافظان امنیت و انتظامات شهرستان در برقراری نظم و امنیت و انتخاباتی باشکوه یادآور شد: در این میان باید از ستادهای تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری و هواداران آن و همچنین داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا نیزبرای خلق این حماسه مشارکت حداکثری نیز تقدیر کرد. وی گفت: فصل جدیدی از دوران بالندگی ایران اسلامی آغاز شده است که همه باید در کنار هم به دستیابی ایرانی توسعه یافته کمک کنند و در مسیر همدلی ها راه توسعه کشور راه ادامه دهیم. وی افزود: بطور مطمئن یکی از ظرفیت های توسعه ایران، پتانسیل های نهفته در شهرستان مرزی بندر آستارا است که دولت نیز بدان توجه جدی خواهد داشت و طعم شیرین این مشارکت نیز خواهند چشید.

. دعوت فرماندار آستارا از مردم برای حضور درساعات اولیه پای صندوق های رای ____________ فرماندار شهرستان مرزی بندر #آستارا از مردم دعوت کرد تا در ساعات اولیه روز جمعه برای رای دادن در پای صندوق های #رای حضور یابند. #یونس_رنجکش هنگام رای دادن در جمع خبرنگاران افزود:به مردم توصیه می شود تا با حضور در ساعات اولیه در شعب اخذ رای از تجمع در ساعات پایانی جلوگیری کنند. وی اضافه کرد:همه چیز برای فرایند اخذ رای در شعب فراهم است و هیچ مشکلی وجود ندارد. وی اظهار کرد:94شعبه اخذ رای در شهرستان مرزی بندر آستارا همزمان با سراسر کشور از ساعت 8 صبح آماده اخذ رای مردم است که از این تعداد 34 شعبه در شهر آستارا 10شعبه در شهر لوندویل ، 35شعبه در بخش مرکزی و 15شعبه در بخش لوندویل وجود دارد. وی تعداد شعب سیار اخذ رای را 7شعبه عنوان کرد که یک شعبه در شهر آستارا و 4شعبه سیار در بخش مرکزی و 2 شعبه در بخش لوندویل فعالیت رای گیری را برعهده دارند. رنجکش یادآور شد:در شهر آستارا مراحل اخذ رای برای شوراهای اسلامی به صورت الکترونیکی انجام می شود. وی افزود:برای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 58هزار نفر دارای شرایط رای دادن هستند وی 380نفر از این تعداد رای اولی ها اعلام کرد که برای اولین بار پای صندوق های رای می آیند. وی اظهار داشت:براساس اعلام وزارت کشور نتیجه نهایی انتخابات از طریق این وزارتخانه به صورت رسمی اعلام می شود.